Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Львів, Щирецька 36 (ТВК Південний)
м. Львів, Щирецька 36 (ТВК Південний)
Телефони: (096) 425-89-77
Пн-Пт з 9:00 до 19:00
(096) 425-89-77 Замовити дзвінок

Як вибрати стабілізатор напруги для пральної машини

Як вибрати стабілізатор напруги для пральної машини

Пральна машина – незамінний помічник у господарстві. Багато хто з нас уже, мабуть, і не згадає, як це – прати та віджимати білизну руками. А пересічна господиня вже й не уявляє свого життя без цього технічно складного, але на вигляд простого та повсякденного електроприладу. Зрозуміло, коштує сучасна пральна машина недешево, а тому кожен власник намагається експлуатувати її так, щоб вона прослужила йому довгі роки, не підносячи неприємних сюрпризів і насамперед не змушуючи перекроювати бюджет на купівлю нової техніки. І якщо з телевізора нам регулярно розповідають про те, наскільки важливий якісний пральний порошок для нормальної та довгої роботи «пралки», то є ще один фактор, від якого багато в чому залежить довговічність та надійність роботи пристрою. Йдеться про якість живлення в мережі, до якої підключений цей незамінний домашній помічник. Адже перепади та стрибки напруги, а також інші відхилення від норми можуть позначитися не тільки на часі експлуатації приладу, але ще й на його безпеці. Саме це часом і змушує багатьох власників шукати стабілізатор напруги для пральної машини.

Навіщо пральній машині стабілізатор напруги

Якщо хтось скаже, що пральна машина не вимоглива до якості живлення в мережі та нечутлива до різноманітних проблем з напругою, перед нами, найімовірніше, людина, яка жодного разу не стикалася з проблемними електромережами. Насправді в основі пральної машини лежить відразу кілька вузлів, працездатність яких багато в чому залежить саме від відповідності параметрів мережевого сигналу. Це, перш за все, електромотор, насос і трубчастий електронагрівач (ТЕН).

Ось лише деякі з проблем, які можуть траплятися у міських централізованих мережах електропостачання та наслідки, до яких вони можуть призвести у випадку з експлуатацією пральної машини:

  • Короткі замикання, різкі стрибки або провали напруги – найнебезпечніше з явищ, яке може статися навіть в ідеальних за всіма параметрами мережах і супроводжується екстремальними коливаннями сигналу, що може обернутися виходом з ладу друкованих плат та іншої електроніки. Причому в цьому випадку пошкоджується навіть та техніка, яка не працює, а знаходиться в режимі очікування і просто підключена до розетки.
  • Постійна занижена напруга – в цьому випадку падає швидкість роботи електродвигуна, який обертає барабан, що відбивається на якості прання, сам двигун при його експлуатації в таких умовах може продовжити працювати в пусковому режимі, тобто під впливом потужних пускових струмів, що обернеться перегріванням і розплавленням обмотки ізоляції, яке у свою чергу веде до ще більш тяжких та небезпечних наслідків;
  • Постійна завищена напруга - в подібних умовах вал електродвигуна обертається з підвищеною швидкістю, через що виникають перевантаження на різних його вузлах і збільшується інтенсивність їх зносу, так само як і інтенсивність зносу всіх рухомих частин пристрою, підвищується ризик виходу з ладу вбудованих електронних компонентів та ТЕНів, оскільки вони постійно перегріваються.

Іншими словами, без нормальної напруги в мережі не обійдеться навіть найсучасніша і технічно просунута пральна машина. Саме з цієї причини стабілізатори напруги стають оптимальним вибором для забезпечення правильної та безпечної їх роботи протягом багатьох років.

Як вибрати стабілізатор для пральної машини

Зрозуміло, що стабілізаторів багато, а вибрати потрібно один. Тому вирішувати питання з правильним вибором обладнання, яке точно гарантує нормальну роботу побутового приладу, доведеться крок за кроком, підбираючи цілий набір відповідних характеристик.

Розрахунок потужності

Говорячи про те, як вибрати стабілізатор напруги для пральної машини, відразу ж слід зазначити, що вибір має бути зроблений на користь моделі, перш за все відповідної пристрою за потужністю. Тим більше, що пральна машина – це не телевізор і навіть холодильник з точки зору енергоспоживання. І якщо електродвигун і насос споживають відносно небагато, характеризуючись лише короткочасними збільшеними пусковими струмами, трубчасті електронагрівачі (ТЕНи) помітно підвищують планку. Сьогодні навіть скромна модель із завантаженням до 5 кг має потужність близько 2 кВт, а в окремих випадках цей показник може досягати 3-4 кВт та більше. Тому і стабілізатор повинен мати відповідну потужність, причому із запасом у 10-20%. Іншими словами, якщо в технічній документації до пральної машини зазначено, що її потужність становить 2500 Вт, то стабілізатор найкраще вибирати потужністю 2750-3000 Вт.

Основні характеристики

Існують інші параметри стабілізатора, які можуть мати важливе значення для нормальної роботи пральної машини. До них варто віднести такі:

  • Діапазон робочих напруг – нижній і верхній поріг вхідної напруги, при якому апарат здатний працювати і видавати стабілізований сигнал, може бути різним, залежно від моделі, а підбирати його варто, виходячи з того, наскільки сильними в той чи інший бік є коливання в домашній мережі, допоможе в цьому звичайний замір за допомогою нескладних вимірювальних приладів;
  • Точність, плавність і швидкість стабілізації – від цих параметрів залежить те, наскільки швидко стабілізатор реагує на зміни в мережевому сигналі і приводить їх до нормального вигляду, критичного значення вони не мають, проте краще, щоб вони знаходилися на рівні вище середнього. Наприклад, похибка до 5% та час реакції 20-40 мс. Плавність при цьому визначається кількістю ступенів стабілізатора – від 6-7 у найпростіших моделях, до 36 – у просунутих.
  • Безпека – наявність систем захисту від перевантаження, перегріву, імпульсних сплесків та іншого стане непоганою підмогою для підвищення загального рівня надійності зв'язки «стабілізатор – пральна машина».

Тип стабілізації

До речі, саме технологія, на якій заснована робота стабілізуючого обладнання, найчастіше визначає і основні його робочі характеристики, у тому числі точність, плавність і швидкість, тому цьому питанню багато споживачів приділяють найбільше уваги. У цьому випадку стабілізатор напруги для пральної машини може бути:

  • Релейним – найбільш прості та доступні моделі, які при цьому пропонують винятковий рівень надійності. Такі стабілізатори з технічної точки зору поступаються більш просунутим апаратам за більшістю робочих параметрів, проте за рахунок невибагливості в експлуатації, тривалого терміну служби та найвищого рівня безпеки все ще зберігають місце у списку найбільш затребуваних.
  • Електронним (тиристорним або симісторним) - оптимальний, як прийнято вважати, варіант по поєднанню ціни та можливостей. Моделі цього типу побудовані на базі тороїдальних автотрансформаторів із симисторними або тиристорними ключами, мають більш високий рівень точності, швидкості та плавності стабілізації. Головною їх перевагою при побутовому використанні називають тиху роботу.

Експерти рекомендують

Знати, на що звертати увагу при виборі стабілізатора напруги для пральної машини – це певною мірою запорука успіху. Але остаточно визначитися з вирішенням цього завдання у будь-якому випадку буває непросто хоча б через величезний асортимент таких пристроїв. Щоб унеможливити «муки вибору», можна звернути увагу на кілька «ходових» моделей, які найчастіше рекомендують покупцям експерти.

  • ДІА-Н СН-3000-А – релейна модель просунутого типу потужністю 3000 Вт, яка відрізняється від своїх скромніших «класових» родичів гарною швидкістю стабілізації (30 мс), широким робочим діапазоном (120-285 В) та непоганою точністю (Похибка 6%). З приємного можна виділити наявність двох розеток для підключення будь-якого додаткового пристрою, гарний набір захисних систем, компактний корпус, а також наявність трьох дисплеїв з індикацією вхідної та вихідної напруги і поточного навантаження.
  • ЕЛЕКС ГІБРИД У 9-1/16 v2.0 – високопродуктивний релейний стабілізатор потужністю 3500 Вт. Поступається більшості конкурентів за точністю (7,5%), швидкістю (100 мс) і плавністю (9 ступенів), зате підійде для тих, хто стикається з безпрецедентними коливаннями напруги, оскільки має рекордно широкий робочий діапазон – 130-310 В. Також пропонує ККД на рівні 98%, низьке власне енергоспоживання та системи захисту від перегріву, перевантаження та короткого замикання.
  • ЕЛЕКС ГІБРИД У 7-1/16 v2.0 – проста релейна модель, яку можна назвати найдоступнішою з усіх, здатних запропонувати потужність 3500 Вт. Точність (7,5%), швидкість (100 мс) та плавність (7 ступенів) стабілізації знаходяться не на рекордному рівні, зате користувач отримує досить широкий робочий діапазон (130-295 В), дисплей з індикацією основних робочих параметрів та повний набір захисних систем.
  • ДІА-Н СН-3000-м – компактний і доступний релейний стабілізатор потужністю 3000 Вт, який має оптимальний баланс ключових технічних параметрів. Непогана точність (6,0%) та швидкість (40 мс) стабілізації при середній плавності (9 ступенів) доповнені широким робочим діапазоном (120-285 В) та безшумною роботою завдяки конвекційній системі охолодження. До інших переваг можна віднести невеликі масогабаритні характеристики, наявність вбудованих систем захисту, а також невеликий дисплей з індикацією робочих параметрів.
Коментарі
Рекомендовані товари